18.03.2014, 19:14

Fica dobehli útoky na Kisku. Jeho vláda dotovala firmu scientológa

Vláda Roberta Fica len v tomto roku dala akciovke zo Svidníka vyše 228-tisíc eur. Ďalšie dotácie dostala počas jeho prvej vlády.

Fica dobehli útoky na Kisku. Jeho vláda dotovala firmu scientológa

Dotácie od vlády Roberta Fica dostala aj firma, ktorej majiteľ sa hlási k scientologickej cirkvi. Stalo sa to len pár hodín po tom, čo Robert Fico vytiahol v prezidentskej kampani scientológiu na svojho súpera Andreja Kisku.

Fico vyhlásil, že Kiska prednášal na univerzite, ktorú vlastní popredný slovenský scientológ a krstil mu aj knihu. Kiska je podľa premiéra "bezpečnostné riziko pre štát."

Premiér však pri svojich útokoch nespomenul, že jeho vláda dala akciovke PSS Svidník len počas tohoto roka viac ako 228-tisíc eur. Jej majiteľ Michal Homza pritom verejne píše o tom, ako mu pomohlo Hubbardovo učenie a kniha o dianetike.  „Z tej knihy som pochopil, že okrem firmy potrebujem dať do poriadku niečo oveľa dôležitejšie – a tým je moja myseľ."

PSS Svidník pritom dostala dotácie aj za čias prvej vlády Roberta Fica.

Premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová reagovala tým, že "štátne dotácie na technológie, ktoré si nevyžadujú bezpečnostnú previerku, nemajú nič spoločné s faktom, že Kiska bol usvedčený z verejného klamstva".

Michal Homza o scientológii

V roku 1995 som sa stal riaditeľom pomerne veľkej firmy. Od začiatku som hľadal optimálne riešenie organizácie firmy. Našiel som ho v podobe Administratívnej technológie L. Ron Hubbarda, ktorú v tej dobe na Slovensku rozširovala len jedna spoločnosť. Postupne som aplikoval to, čo som sa naučil prostredníctom tejto firmy. Stále mi však čosi chýbalo…

A to som našiel v knihe Dianetika – Moderná veda o duševnom zdraví, ktorú mi daroval účastník jedného seminára.

Z tej knihy som pochopil, že okrem firmy potrebujem dať do poriadku niečo oveľa dôležitejšie – a tým je moja myseľ. Presne v tom istom roku som absolvoval prvé procesy, popísané v tejto knihe a pokračujem v tom systematicky ďalej. Zmenou mojej mysle sa mení aj moje okolie. A čo som veľmi rád – je to zmena k lepšiemu.

Ing. Michal Homza, predseda dozornej rady a výkonný riaditeľ PSS Svidník

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.