10.02.2016, 12:12

Katolícki biskupi nebudú pred voľbami písať pastiersky list

Katolícki biskupi nebudú pred voľbami písať pastiersky list

Katolícki biskupi nepripravia k nadchádzajúcim parlamentným voľbám spoločný pastiersky list. Potvrdil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara. Podľa jeho slov sa jednotliví biskupi vo svojich diecézach vyjadria podľa svojho uváženia.

Ešte v januári predseda KBS a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský uviedol, že biskupi budú v predvolebnom čase apelovať na veriacich, aby využili svoje volebné právo a hlasovali v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. "Vidíme úlohu v tom, že aby sme prekonávali určitý skepticizmus, určitú únavu, určitý smútok, určitú nevôľu, sklamanie, ktoré je prítomné. A aby sme ľuďom povedali, že má zmysel, aby každý svoj hlas odovzdal," uviedol vtedy Zvolenský.

Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 5. marca. Kandiduje v nich 23 politických strán, hnutí a koalícií. V rámci nich sa o priazeň voličov uchádza viac ako 2900 kandidátov. Voliť môžu všetci občania SR, ktorí majú v deň hlasovania aspoň 18 rokov. Na Slovensku máme viac ako 4,4 milióna oprávnených voličov. Štát vyjdú voľby na 10,7 milióna eur.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.