05.09.2017, 22:23

Slováci prehrali. No cieľ si môžu splniť v Škótsku

HN sa pozreli na možnosti, ako si národný tím môže vybojovať postup na MS.

Útočník Adam Nemec nepremenil proti Anglicku našu najväčšiu šancu. Napriek prehre majú Slováci druhé miesto v skupine vo svojich rukách.
Zdroj: TASR

Presne 34 minút. Tak dlho bola naša futbalová reprezentácia lídrom kvalifikačnej tabuľky a priamym postupujúcim na budúcoročné majstrovstvá sveta v Rusku. No po góloch Diera a Rashforda prehrala s favorizovaným Anglickom 1:2. Výsledok síce vrátil mužstvo trénera Jána Kozáka do bojov už len o druhé miesto a účasť v novembrovej baráži. Tá však bola cieľom národného tímu ešte pred štartom kvalifikácie o svetový šampionát. Jej kľúčový duel tak odohrá Slovensko o mesiac v priamom súboji o vytúženú druhú priečku na pôde Škótska. HN sa pozreli na najpravdepodobnejšie možnosti, ako sa Kozák a spol. udržia v hre o MS v Rusku pri víťazstve, remíze a prípadne aj prehre v Glasgowe. Faktom je, že Anglicko je už takmer istým víťazom našej skupiny – zo zvyšných duelov proti Slovinsku a Litve im stačí uhrať jediný bod.Presne 34 minút. Tak dlho bola naša futbalová reprezentácia lídrom kvalifikačnej tabuľky a priamym postupujúcim na budúcoročné majstrovstvá sveta v Rusku. No po góloch Diera a Rashforda prehrala s favorizovaným Anglickom 1:2. Výsledok síce vrátil mužstvo trénera Jána Kozáka do bojov už len o druhé miesto a účasť v novembrovej baráži. Tá však bola cieľom národného tímu ešte pred štartom kvalifikácie o svetový šampionát. Jej kľúčový duel tak odohrá Slovensko o mesiac v priamom súboji o vytúženú druhú priečku na pôde Škótska. HN sa pozreli na najpravdep