11.08.2017, 00:00

Koaličná hra podľa Danka: všetko alebo nič

Lídri vládnych strán dnes rokujú o podmienkach novej dohody.

Vládna koalícia si predsavzala odkryť skutočných vlastníkov schránkových firiem.
Zdroj: Peter Mayer

Prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška nechce, aby bola strana vo vláde do počtu. Národniari zopakovali svoje požiadavky, ktoré doteraz v koalícii neprešli. Ide o podporu kúpeľov či 13. plat. Ak im partneri nevyjdú v ústrety, nechcú vo vláde pokračovať.


Už je po predsedníctve
Paška tiež pripomenul, že táto vláda v jej aktuálnom zložení vznikla aj preto, aby pomohla Slovensku dôstojne preklenúť slovenské predsedníctvo v Rade EÚ a tiež priniesť pokoj po brexite. Slovenské predsedníctvo už je za nami a podľa Pašku je čas porozprávať sa aj o tom, „ako chceme krajinu spravovať do konca volebného obdobia“.


Šéf národniarov Andrej Danko už v marci skloňoval tému zákonnej povinnosti o 13. a 14. plate. SNS vtedy rozbehla bilbordovú kampaň, kde svoju prioritu predstavovala. Danko by chcel zmenu zaviesť od nového volebného obdobia, teda v toku 2020. Platy by mali byť oslobodené od odvodov – 13. plat len polovične a 14. plat úplne.


Zamestnávatelia s tým dlhodobo nesúhlasia, nepáči sa im spôsob „o nás bez nás“. SNS totiž žiadnu diskusiu s odborníkmi či so zamestnávateľmi neplánuje. „Zavedenie povinného 13. platu by bolo výrazne netrhovým op

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.