11.09.2014, 06:13

Firmy prezradili, ako motivujú ľudí

Firmy v ankete prezradili, ako sa starajú o zamestnancov, aby im pomohli lepšie zosúladiť pracovný a osobný život.

Firmy prezradili, ako motivujú ľudí

Branislav Vargic, riaditeľ odboru ľudských zdrojov, Tatra banka 
Poskytujeme výhody s cieľom jednoduchšie skĺbiť súkromný a pracovný život – ide o možnosť pracovať z domu, flexibilný pracovný čas, progresívny počet dní dovolenky, ako aj možnosť nadštandardne dlhého voľna podľa odpracovaných rokov. Tatra banka poskytuje svojim zamestnancom voľno nad rámec zákona v nasledujúcich troch formách: prvým je jeden až päť dní nad rámec zákona podľa odpracovaných rokov, ďalej je to možnosť čerpať si dodatočné voľné dni v prípade výrazných nadčasov. Posledným spôsobom je tzv. work-life voľno.

Ide o čiastočne platené voľno na 1 až 3 mesiace, v závislosti od dĺžky zamestnania v Tatra banke a typu pracovnej pozície. Vždy je, samozrejme, potrebné zvážiť situáciu a možnosti daného tímu. Najviac využívaným benefitom sú dodatočné dni voľna súvisiace s dĺžkou zamestnania, ktoré môžu zamestnanci využiť už po prvom roku zamestnania. Pre mnohých zamestnancov je atraktívna aj možnosť vziať si dlhodobejšie work-life voľno. Tá je však dostupná až po určitom počte rokov vo firme.

Tomáš Kalivoda, riaditeľ Groupama poisťovne
V našej spoločnosti máte stanovený pracovný čas kratší oproti obvyklému 8 hodín na 7,75 hodiny denne. Zamestnanci môžu využívať pružný pracovný čas, pričom majú povinnosť byť na pracovisku od 9. do 15. hodiny. Mimo tohto času si volia samostatne začiatok a koniec pracovného času, v zmysle interných pravidiel. Ak to ich charakter práce umožňuje, môžu vykonávať prácu z domu, tzv. home  office.

Na prehĺbenie starostlivosti

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.