30.01.2013, 17:47

Na Harvarde "nešprtáte". Knihy využívate v praxi

Rozhovor. Rasťo Kulich, absolvent Harvard Business School.

Na Harvarde "nešprtáte". Knihy využívate v praxi

 Na Harvard Business School sa prihlásil, pretože sa chcel učiť od najlepších. A nenechal sa odradiť ani výškou školného. Rasťo Kulich si titul MBA vydrel, ale neľutuje. Okrem diplomu z prestížnej školy získal aj vedomosti a dôležitú kontaktnú sieť spolužiakov. Dnes je šéfom slovenského Google a radí šikovným študentom, ako sa stať kvalitným manažérom. 

Máte za sebou MBA na Harvarde. V čom vidíte najväčšie rozdiely medzi slovenským a zahraničným školstvom?

Porovnať Harvard so slovenskou školou je možné len ťažko, a to som študoval asi na tej najlepšej slovenskej business univerzite. Je to tak trochu ako porovnávať Ferarri so škodovkou. Zatiaľ čo svet sa dynamicky mení, naše školstvo sa takmer nezmenilo od čias Márie Terézie. Na našich business školách je príliš veľa memorovania, príliš málo projektového manažmentu, kritického myslenia, etiky a praktickej prípravy pre skutočný svet. Harvard MBA štúdium je, naopak, mimoriadne praktické. Každý z prijatých študentov má ešte pred MBA oslnivé výsledky a niekoľkoročné praktické skúsenosti z top projektov v top spoločnostiach z rôznych oblastí. Sám sa snažím tieto priepastné rozdiely zmenšiť. Spolupracujem pri príprave študentov na reálny život nielen cez štúdium takzvaných soft skills, ale tiež prostredníctvom praktických skúseností, vedenia projektov a diskusií s top manažérmi z praxe. 


Ako teda také štúdium na Harvarde v praxi vyzerá?

Študent ta

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.