23.07.2012, 00:00

Anketa: Čo vás "namotalo", aby ste išli do súťaže o najvyšší rast?

Ján Paulíny, obchodný a marketingový riaditeľ, Ipesoft: Porovnávanie technologických spoločností je jedna z možností, ktorou si overujeme svoje pôsobenie na trhu prostredníctvom benchmarkingu. Je to tým cennejšie, že sa vyhodnocujú firmy nielen na Slovensku, ale aj v regióne. Sme radi, že v predchádzajúcich rokoch sme dosiahli v tomto hodnotení pozície, ktoré nám aj v súčasnosti umožňujú rozvíjať naše pôsobenie práve v týchto krajinách. V segmente (energetika), na ktorý sa sústreďujeme, je trhový priestor našej krajiny limitovaný, preto orientácia týmto smerom je logický krok na zabezpečenie ďalšieho firemného rastu.

Ján Lunter, konateľ, Innovatrics: Posledné roky sme sa snažili vybudovať povedomie o našej značke a produktoch najmä na trhoch, kde pôsobíme, ako sú Afrika, Ázia, Južná Amerika atď. S naším rastom a potrebou získavať nové talenty do tímu však nevyhnutne potrebujeme cielene budovať povedomie o spoločnosti Innovatrics aj v regióne strednej Európy. To je aj našou najväčšou motiváciou byť aktívnejší v tomto ohľade.
Rastislav Chudík, marketingový riaditeľ, Tempest: Technology Fast 50 je objektívnym prehľadom rastúcich IT hráčov v regióne. Pozícia v Deloitte Technology Fast 50 je jeden z nástrojov, ako trh upozorniť na dobré výsledky firmy a nasmerovať na výber dodávateľa. Dobré umiestnenie v rebríčku Deloitte je aj vecou prestíže.
Miroslav Krempaský, riaditeľ, Millenium 000: Keď sme sa zúčastnili na súťaži prvýkrát, chceli sme vedieť, ako stojíme voči iným IT spoločnostiam u nás a v strednej Európe. Dobré výsledky, ktoré sme dosiahli, nám vliali veľké sebavedomie aj vnútornú sebadôveru, ktorú sme uplatnili pri budovaní ďalších obchodných vzťahov. Rebríček považujeme za dosť relevantný a prestížny. Minimálne ho za relevantný považujú zahraniční partneri, ktorí, keď vstupujú na lokálny trh bez jeho dôkladnej znalosti, často kontaktujú práve spoločnosti z tohto rebríčka. Nám sa to stalo viackrát.

Ondrej Smolár, výkonný riaditeľ, Soitron: Motivácia je pomerne jednoduchá, sme súťaživí a radi sa porovnávame s ostatnými. Ak sa neporovnávate s najlepšími, veľmi ľahko sa môže stať, že sa uspokojíte sám so sebou. A to je to posledné, čo by sme chceli. Výsledky, ktoré v rebríčku máme, by som určite neoznačil za pozoruhodné, skôr ich považujeme za dobré. Navyše každé umiestnenie v rebríčkoch treba brať trochu s rezervou. Technology Fast 50 je zameraný primárne na hodnotenie rastu cez kritérium finančného obratu, dobré umiestnenie v ňom znamená, že firma významne rastie. A rast je pre nás súčasťou dlhodobej stratégie.

Zuzana Hošalová, hovorkyňa, Eset:
Naša firma sa v rebríčku najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej Európe aj EMEA regióne umiestňuje dlhé roky.
Minulý rok sme boli opäť v tomto rebríčku a ako jediná firma už desiatykrát za sebou. Samozrejme, kumulatívny rast (v rebríčku ide o päť rokov za sebou) sa zákonite postupne znižuje. Je iné rásť z firmy, ktorá má 100 zamestnancov, a robiť exponenciálny rast pri 800 zamestnancoch. Podľa minuloročného rankingu, kde sa ESET umiestnil na 46. priečke, sme za posledných päť rokov zaznamenali rast 303 percent. ESET bol ocenený aj v rámci elitnej skupiny Big 5.
Umiestňovanie v tomto rebríčku, ale aj v iných, je dôkazom sily a talentu našich zamestnancov po celom svete, ako aj desiatok miliónov spokojných zákazníkov vo vyše 180 krajinách.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.