09.06.2010, 15:47

Vemex predáva zemný plyn už aj na Slovensku

Spoločnosť Vemex, s.r.o., Praha začala prostredníctvom svojej dcéry Vemex Energo, s.r.o., Bratislava s predajom zemného plynu aj na Slovensku. Informoval o tom viceprezident spoločnosti Vemex pre marketing Hugo Kysilka.

"Podnikateľský plán určuje orientáciu spoločnosti na veľkých, stredných a malých konečných zákazníkov, na teplárenské a energetické spoločnosti," spresnil.

Pripomenul, že česká spoločnosť Vemex začala svoje obchodovanie so zemným plynom podpisom strednodobého kontraktu s ruskou firmou Gazprom export v roku 2006 a ešte v tom istom roku dodala prvých 24 miliónov kubických metrov (m3) zemného plynu na trh ČR.

V roku 2009 sa stala najväčším alternatívnym dodávateľom plynu na českom trhu, s trhovým podielom 9 %. Do polovice mája 2010 dodala sna český trh 2 miliardy m3 zemného plynu pre viac ako 100 odberateľov.

Vemex, s.r.o., Praha vlastní nemecká firma Gazprom Germania GmbH (50,14 %), rakúska Centrex Europe Energy and Gas AG (33 %) a švajčiarska EW East-West Consult AG (16,86 %).

Vemex Energo, s.r.o., Bratislava je 100-% dcérskou spoločnosťou pražskej firmy Vemex, s.r.o. Vznikla v roku 2003 a v predmete činnosti má okrem iného dodávku plynu a elektriny a ekonomicko-organizačné poradenstvo v oblasti energetiky.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.