12.01.2016, 00:00

Minister Kažimír chce samozdanenie mäsiarov

Intenzívnejší boj proti daňovým únikom. Aj to bola téma včerajšieho stretnutia slovenského a českého ministra financií vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave. Cieľom bola výmena nápadov, ako dostať čo najviac do štátnych pokladníc Slovenska a Českej republiky, ako bojovať proti daňovým únikom.

Výsledok? Povinnosti pribudnú slovenským aj českým mäsiarom. „V oblasti dane z pridanej hodnoty pri obchodovaní s mäsom sa chceme obrátiť na Európsku komisiu a vzhľadom na veľký objem podvodov chceme použiť systém samozdanenia,“ povedal slovenský financmajster Peter Kažimír. Jeho český náprotivok Andrej Babiš dodal, že v Európskej únii sa ročne nezaplatí zhruba 170 miliárd eur na daniach, preto chcú, aby im dal Bruse

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).