30.06.2014, 00:00

Kmotrík „vyčistil“ bývalý podnik Slavie Capital

Energetika. Energy Snina sa po rokoch dostane do plusu. Aj na úkor viacerých prepúšťaní.

Kmotrík „vyčistil“ bývalý podnik Slavie Capital

V roku 2012 to bol jeden z najzaujímavejších obchodov v energetickom sektore. Spoločnosť Grafobal Group Energy (GGE), za ktorou stojí známy podnikateľ Ivan Kmotrík, kupovala od Slavie Capital jej teplárenský podnik Energy Snina. Kým prvá strana chcela expandovať, druhá považovala ponuku za „výhodnú“. Nebolo sa čomu čudovať. Strata, ktorú vygenerovala tepláreň na východe Slovenska, dosiahla za posledné tri roky takmer milión eur. Kmotrík však nástup nemusí ľutovať. Po rokoch sa v Snine dostávajú z červených čísel.

Vyžiadalo si to však daň – desiatky škrtnutých miest. A v racionalizácii sa má pokračovať. „Prepúšťanie zamestnancov je dôsledkom racionalizačných opatrení, ktoré nevyústia do hromadného prepúšťania,“ konštatovala na základe informácií od zamestnávateľa Miroslava Hiľovská z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Humennom.

Stratová záležitosť

O tom, že Teplárne energy Snina neboli v najlepšej kondícii, hovorili aj čísla v hospodárení. Len strata za rok 2009 dosiahla takmer pol milióna eur. „Po dôkladnej analýze sme zistili, že na

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).