10.09.2014, 00:00

Orange a O2 sa chcú spojiť

Zistenie HN. O2 Slovakia priznala rokovania s Orangeom o spoločnom využívaní svojich sietí. Získať by mali aj zákazníci.

Orange a O2 sa chcú spojiť

Dvaja slovenskí operátori O2 a Orange plánujú spojiť svoje sily. Podľa informácií HN chcú v blízkej budúcnosti zlúčiť svoje siete do jednej a šetriť tak náklady na ich prevádzku a modernizáciu. Ušetriť by tak mali stovky tisíc až milióny eur ročne. „Áno, rokujeme o tejto téme,“ potvrdil HN riaditeľ korporátnej komunikácie O2 Slovakia René Parák. Podrobnosti rokovaní však nekomentoval. Orange prisľúbil reakciu dnes.

Spoločnosť Orange Slovensko na čele s generálnym riaditeľom Pavlom Lančaričom hľadá možnosti spolupráce s konkurenciou.
Chce tak šetriť náklady.

Lacnejšie služby

Zo spolupráce dvoch operátorov by pritom mohli ťažiť aj samotní používatelia mobilných služieb. Jednak v podobe širšieho pokrytia rýchlou mobilnou sieťou a na ne nadviazaných služieb a na druhej strane pre nižšie náklady aj lepšími cenami. „Áno, môže dôjsť k tomu, že ceny budú výhodnejšie,“ myslí si šéfredaktor magazínu PC Revue Ondrej Macko.


Čítajte aj: Štát podporuje spoluprácu operátorov


Podľa informácií HN chcú Orange a O2 spoločne zdieľať celú svoju sieť. Pre O2 to bude napríklad v praxi znamenať, že nebude musieť budovať najmodernejšiu, ale drahú 4 G sieť na miestach, kde ju už raz vybudoval Orange. Zákazníci francúzskeho operátora zas budú môcť využívať existujúce technológie Čechov. Firmy sa tak budú môcť sústrediť na pokrývanie úplne hluchých miest Slovenska. „Je nezmysel, aby mal jeden operátor stožiar a druhý operátor si budoval svoj stožiar niekoľko metrov ďalej,“ vysvetľuje

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.