12.09.2014, 00:00

Henkel prijme ďalšie stovky Slovákov. A nie je jediný

Henkel prijme ďalšie stovky Slovákov. A nie je jediný

Na začiatku mali 30 zamestnancov, dnes ich je 1200. Centrum zdieľaných služieb spoločnosti Henkel Slovensko sa posledné roky významne rozrástlo. A stovky nových pracovných miest by malo priniesť aj v budúcnosti. „Našou víziou je v priebehu nasledujúcich rokov vytvoriť ďalšie pracovné miesta,“ potvrdila HR Business Partner Radka Gimerová.

Podobné plány majú až tri štvrtiny takýchto centier na Slovensku, ktoré chcú vytvoriť dokopy tisíc nových pracovných miest. Hovorí o tom prieskum spoločnosti Grafton Recruitment, ktorý má HN k dispozícii. Prieskum okrem toho poukázal aj na nový trend. Centrá rozširujú oblasti, ktoré zastrešujú. Priestor tak dostávajú napríklad naši personalisti.

V súčasnosti na Slovensku pôsobí 35 centier zdieľaných služieb, nazývaných aj share centrá. Dokopy zamestnávajú vyše 28500 ľudí. „Väčšina firiem sa tu už zastabilizovala a presvedčila svoju materskú spoločnosť, aby sa rozširovali,“ hovorí country manažérka Grafton Recruitment Katarína Bobotová.

Nové oblasti

V praxi to znamená, že centrá sa začínajú objavovať aj v oblastiach, v ktorých sa

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).