24.03.2015, 00:00

NATO núka biznis. Firmy ho ignorujú

Severoatlantický pakt míňa 2,5 miliardy dolárov ročne.

Slovenským firmám ležia zákazky od NATO pri nohách, no len máloktorá sa do lukratívneho biznisu pustí. Aj o tom hovorili rečníci na minulotýždňovom HNFóre v bratislavskom hoteli Devín. Nad postojom nášho biznisu len nechápavo krútili hlavami. Naše podniky pritom podľa nich majú na to, aby si odtrhli podstatne väčší kus z rozpočtu Severoatlantickej aliancie. Je pritom sa o čo pobiť. Každý rok míňa NATO na nákupy viac ako dve a pol miliardy amerických dolárov. Záujem má pritom o všetko. Od vody až po vojenskú techniku.

Ani len obed

„Veľakrát sa stalo, že sme priniesli obstarávateľa až k nohám slovenských firiem. Žiaľ, musím to povedať otvorene, firmy neboli ochotné zaplatiť ani obed, aby prediskutovali možnosť dodania zákazky aj za milióny eur,“ zaspomínal si na svoje pôsobenie v delegácii NATO terajší zástupca generálneho riaditeľa Slovenskej atlantickej komisie SAC Jaroslav Naď. Našim firmám vyčíta, že sú málo aktívne pri zapo

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).