17.09.2014, 00:00

Reťazce sa spojili. Chcú lepšie podmienky

Maloobchod

Pracovno-právne vzťahy, zákon o neprimeraných podmienkach i zákon o potravinách. Aj toto sú témy, o ktorých chcú diskutovať najväčšie zahraničné reťazce u nás. Najnovšie spojili sily a vytvorili nové odvetvové združenie obchodu. Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) sa už stretla s ministrom pôdohospodárstva Ľubomírom Jahnátkom, s ktorým chce spolupracovať. „Za posledné dva roky vzniklo v obchode veľa tém, pri ktorých je dôležitá otvorenosť a informovanosť. A chceme, aby bolo počuť aj náš hlas,“ uvádza generálny riaditeľ Tesco Stores SR Martin Dlouhý.

Lepšie podmienky, viac investícií

Tesco, Billa, Kauflad, Lidl i veľkoobchod Metro chcú novou iniciatívou docieliť lepšie podmienky na trhu vrátane voľnosti v dodávateľsko-odberateľských vzťahoch. Len tak s

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).