21.11.2014, 00:00

Do fabriky finančníkov sa vrátili stovky ľudí

Problémy v Strážskom. Minioceliareň Slovakia Steel Mills po troch mesiacoch spúšťa výrobu.

Do fabriky finančníkov sa vrátili stovky ľudí

Od augusta sedeli doma a poberali 60 percent platu. V regióne, kde nezamestnanosť atakuje 20-percentnú hranicu, situácia pripomína rodinnú tragédiu. Necelých 500 zamestnancov minioceliarne Slovakia Steel Mills, za ktorou stoja finančníci Branislav Prieložný a Mario Hoffmann (na snímke), sa tento týždeň vrátilo do práce. „Máme informáciu, že v utorok nastúpili zamestnanci do práce,“ potvrdila pre HN opätovný rozbeh mladej fabriky Jana Balická zo sekretariátu Mestského úradu Strážske.

Zlé výsledky fabriky

Podľa zdroja blízkeho vedeniu spoločnosti sa pod to sčasti podpísalo rozhodnutie košického súdu, ktorý minioceliarni povolil reštrukturalizáciu. Tá na seba zároveň podala i návrh na konkurz, pretože vlastné imanie firmy sa prepadlo na celkový mínus viac ako 30 miliónov eur, čím sa podľa zákona o konkurze a reštrukturalizácii naplnilo kritérium hrozby úpadku celého podniku. „Podarilo sa nám zabezpečiť dodávky zásadných tovarov a služieb, a preto sme mohli opätovne nabehnúť,“ hovorí pre HN člen Predstavenstva SSM Strážske Ján Huňady.

Zdroj HN tvrdí i to, ž

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články