21.11.2014, 00:00

Do fabriky finančníkov sa vrátili stovky ľudí

Problémy v Strážskom. Minioceliareň Slovakia Steel Mills po troch mesiacoch spúšťa výrobu.

Do fabriky finančníkov sa vrátili stovky ľudí

Od augusta sedeli doma a poberali 60 percent platu. V regióne, kde nezamestnanosť atakuje 20-percentnú hranicu, situácia pripomína rodinnú tragédiu. Necelých 500 zamestnancov minioceliarne Slovakia Steel Mills, za ktorou stoja finančníci Branislav Prieložný a Mario Hoffmann (na snímke), sa tento týždeň vrátilo do práce. „Máme informáciu, že v utorok nastúpili zamestnanci do práce,“ potvrdila pre HN opätovný rozbeh mladej fabriky Jana Balická zo sekretariátu Mestského úradu Strážske.

Zlé výsledky fabriky

Podľa zdroja blízkeho vedeniu spoločnosti sa pod to sčasti podpísalo rozhodnutie košického súdu, ktorý minioceliarni povolil reštrukturalizáciu. Tá na seba zároveň podala i návrh na konkurz, pretože vlastné imanie firmy sa prepadlo na celkový mínus viac ako 30 miliónov eur, čím sa podľa zákona o konkurze a reštrukturalizácii naplnilo kritérium hrozby úpadku celého podniku. „Podarilo sa nám zabezpečiť dodávky zásadných tovarov a služieb, a preto sme mohli opätovne nabehnúť,“ hovorí pre HN člen Predstavenstva SSM Strážske Ján Huňady.

Zdroj HN tvrdí i to, ž

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.