12.05.2015, 00:00

Nemci nám vrátia milióny eur

Nemci nám vrátia milióny eur

Keď pred 15 rokmi predal štát väčšinu v spoločnosti Slovak Telekom, netušil, aké problémy ho čakajú. A to konkrétne pri vyplácaní časti zisku, ktoré firma pravidelne generovala.

Nemecký gigant Deutsche Telekom peniaze nechával vo firme, pričom Slovensko sa vždy dostalo iba k určitej časti. Podľa zástupcov štátu: k neoprávnene malej.

Teraz sa však tento niekoľkoročný problém zrejme už konečne vyrieši. Nemci za štátny podiel v spoločnosti dajú 850 miliónov eur, pričom v tejto sume majú byť zahrnuté aj dividendy, ktoré štát žiadal.


Čítajte viac: 

Štát má na dosah dividendy. Od Nemcov

Čo vás zaujíma o predaji 49-percentného podielu štátu v Slovak Telekome?


„Vy si totiž kúpite firmu, ako stojí a leží. Kúpite teda vlastné imanie, ktoré obsahuje, ale aj celý nerozdelený zisk,“ vraví pre HN managing partner audítorskej a poradenskej firmy KPMG Slovensko Ľuboš Vančo. Faktom je, že spoločnosť má z čoho rozdávať.

Podľa účtovnej závierky za rok 2013 bol nerozdelený zisk v hodnote viac ako 114 miliónov eur. Štátu by tak patrilo takmer 60 miliónov. „Nekomentujeme,“ odkázala hovorkyňa Deutsche Telekom Sylvia Braunle. Rovnaké stanovisko zaujal i rezort financií, ktorý podrobnosti chce prezradiť zajtra.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.