09.03.2014, 23:57

Prešovský futbal opúšťa už tri roky. Neúspešne

Futbal. Miroslav Remeta (na snímke) dnes investíciu do klubu Tatran Prešov ľutuje. Hľadá kupca.

Prešovský futbal opúšťa už tri roky. Neúspešne

Prešovský futbalový klub Tatran Prešov sa v roku 2005 nachádzal vo vážnych problémoch. V tom čase vypadával z druhej ligy a nemal zaplatené svoje finančné záväzky. Pred kolapsom ho zachránil Miroslav Remeta spolu s finančníkom Branislavom Prieložným. Po odchode spolumajiteľa Prieložného však ostalo riadenie a financovanie klubu už iba na Remetovi. Túto situáciu nepovažuje za udržateľnú a už niekoľko rokov zvažuje odchod. „Keby bolo ako, už by sa tak aj stalo. Hľadáme kupca,“ vysvetľuje Remeta.

Ťahanice s mestom

Za problém považuje najmä to, že mesto Prešov sa ako menšinový akcionár klubu nezapája do aktivít primerane svojmu približne 10-percentného podielu. Táto kritika však podľa primátora Prešova Pavla Hagyariho už nie je aktuálna. „V septembri minulého roka bolo podpísané memorandum medzi mestom Prešov a FC Tatranom o spolupráci pri vybudovaní a rozvoji futbalu v meste Prešov,“ vysvetľuje Hagyari. Mesto sa podľa jeho slov dohodlo s klubom, že podporí reko

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).