16.12.2014, 16:30

Ficove vlaky zadarmo narazili na realitu. Štátny prepravca zaviedol limity

Cieľom zavedenia limitov je zabezpečiť vyrovnanú ponuku a možnosť cestovať pre platiacich ako aj bezplatiacich cestujúcich.

Ficove vlaky zadarmo narazili na realitu. Štátny prepravca zaviedol limity

Ficove vlaky zadarmo narazili na krutú realitu. Štátny železničný prepravca ZSSK totiž zaviedol pred pár dňami limity pre študentov a dôchodcov.

Túto informáciu priniesol denník Pravda. V praxi limity znamenajú, že nie všetci, pre ktorých sú vlaky zadarmo určené, budú môcť túto výhodu využiť. Pocítili to už cestujúci nočným rýchlikom z Bratislavy do Košíc. Nie všetci študenti či poberatelia dôchodkov sa dostali do rýchlika bez zaplatenia.


Prečítajte si aj: Les na WC či spievajúce vtáky. Štát použil vo vlakovej vojne ďalší tromf


Tí, ktorí nechceli čakať na ďalší vlak, si museli cestu riadne uhradiť. Cieľom zavedenia limitov je zabezpečiť vyrovnanú ponuku a možnosť cestovať pre platiacich ako aj bezplatiacich cestujúcich. Podľa hovorkyne ZSSK Jany Morháčovej platia limity na vybrané rýchliky na tratiach medzi Bratislavou a Banskou Bystricou, Zvolenom a Košicami, či Bratislavou a Košicami.

Cieľom je zabezpečiť vyrovnanú ponuku a možnosť cestovať pre platiacich ako aj bezplatiacich cestujúcich. Cestujúci by nemali kupovať lístok na poslednú chvíľu, ale využívať kúpu v predpredaji. Platí to niekoľko dní a zatiaľ je to bez obmedzenia,“ skonštatovala pre HNonline.sk Morháčová.

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.