23.06.2014, 00:00

O východ majú záujem viaceré firmy

Rozhovor. Ján Bodnár, člen vedenia združenia IT Valley, pre HN:

Hlavnou konkurenčnou výhodou Košíc je vysoká miera spolupráce v rámci IT sektora, mesta, vyššieho územného celku a škôl, tvrdí pre HN Ján Bodnár.

GlobalLogic bude zrejme novým členom IT Valley. Okrem neho však v tomto centre pôsobí aj ďalších približne pätnásť firiem. Stávajú sa tak Košice mekkou IT priemyslu na Slovensku?

Slovensko je, čo sa týka vývozu informačno-telekomunikačných technológií v pomere na obyvateľa, medzi top 5 krajinami na svete. Prítomnosť dvoch významných univerzít technického a prírodovedného zamerania spolu s kreatívnou ekonomikou dávajú celému nášmu regiónu potenciál vytvárať pracovné miesta s vysokou pridanou hodnotou. A to priťahuje pozornosť.

Čím to je, že Košice dokázali „poraziť“ v IT biznise ostatné mestá

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).