08.10.2014, 13:53

Súkromný RegioJet narazil v Košiciach na problém. So štátom

Súkromný RegioJet narazil v Košiciach na problém. So štátom

Súkromný železničný dopravca RegioJet od nedele 12. októbra spúšťa skúšobnú prevádzku vlakov InterCity na linke Košice – Žilina – Praha a späť. Na tejto trati bude jazdiť jeden pár spojov s raňajšími odchodmi z oboch miest. Dosiaľ spoločnosť prevádzkovala IC vlaky medzi Prahou a Žilinou.

Vnútroštátnu linku na trase Bratislava – Žilina – Košice spustí RegioJet od 14. decembra, odjazdy budú obojsmerne zo začiatku trikrát denne. V Košiciach to dnes potvrdil majiteľ holdingu Student Agency, do ktorého patrí aj RegioJet, Radim Jančura.


Prečítajte si aj: RegioJet pustí v nedeľu vlak z Prahy do Košíc. Za neuveriteľnú cenu


Prepravca láka cestujúcich službami, komfortom v moderných vagónoch i cenou. Preto vás nemusí prekvapiť, keď si prečítate noviny zo dňa, dáte si k tomu kávu a nebudete musieť vytiahnuť peňaženku. Budete to mať totiž zadarmo.

Problémom na košickej železničnej stanici sú však preň chýbajúce vyhovujúce priestory na predaj lístkov. Na stanici funguje Zákaznícke centrum Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktoré sa o prenajaté miesto s konkurenciou odmieta deliť.

Priestory na poschodí, kde po skončení prestavby budú obchody, RegioJet nechce, žiada miesto v zóne tradičného predaja lístkov.

Očakáva, že problém vyriešia Železnice SR (ŽSR), ktorej patrí vlaková stanica. „Je to vec rokovaní ŽSR a verím, že sa tá cesta nájde. Inak by to bolo trápne a nedôstojné pre obe strany, keby naši zamestnanci, ktorých budeme prijímať začiatkom decembra, predávali lístky na 'stojáka' de facto pred Zákazníckym centrom ZSSK," uviedol Jančura. Lístky je možné zakúpiť cez internet.

Vlaky RegioJet budú pre cestujúcich ponúkať miesta v triedach Štandard, Relax a Biznis. V Košiciach dnes spoločnosť prezentovala prvý z desiatich objednaných špeciálnych vagónov RegioJet – Astra od rumunskej vagónky Astra Vagoane Calatori. Podľa spoločnosti ide o prvý železničný vozeň v Európe so zabudovanými dotykovými obrazovkami s multimediálnym systémom priamo v kožených sedačkách. Do vlakovej súpravy bude zaradený zatiaľ v rámci skúšobnej prevádzky, a to v triede Štandard.

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.