13.12.2013, 00:03

Danube Wings dolietali

Letectvo. Po zrušení poslednej linky spoločnosť rozviazala spoluprácu so všetkými zamestnancami.

Slovenské nebo ostalo bez pravidelného domáceho dopravcu. Danube Wings ukončili poslednú linku a prepustili všetkých zamestnancov. Ich plány pred piatimi rokmi však boli optimistickejšie.

Dobrý začiatok

Aerolinky sa na oblohe objavili v čase, keď na Slovensku už pôsobili tri spoločnosti. Písal sa však rok 2008 a vedenie Danube Wings chcelo vybudovať regionálneho a nízkonákladového dopravcu. „V rámci strednej Európy, kde je veľký počet regionálnych letísk a chýba ešte potrebná infraštruktúra ciest či kvalitnej železničnej dopravy, je priestor na budovanie regionálnej leteckej dopravy,“ povedal vtedy v rozhovore pre HN obchodný riaditeľ Danube Wings Arpád Agocs. Spoločnosť ako jediná spojila Poprad s Bratislavou a rozhodla sa aj pre linku do Košíc, ktorá sa stala konkurenciou vtedy ešte fungujúcej spoločnosti SkyEurope.

Už v roku 2010 spoločnosť priznala finančné problémy. Vtedajšie vedenie uviedlo, že skutočné tržby nedokázali pokryť náklady. Krátko nato ukončila aj spoluprácu s Českými aerolíniami (ČSA), od ktorých si prenajímala lietadlo aj s posádkou. Sama mala ešte začiatkom tohto roka vo svojej flotile štyri lietadlá.

Zlý koniec

Počas svojej existencie spoločnosť lietala do rôznych krajín Európy. Ešte do mája tohto roku to bola linka Ostrava – Viedeň. Počas leta prevádzkovali

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.