01.06.2015, 00:00

Česi majú darček pre Prešov. Vlak do Prahy

Koniec zbytočným prestupom. Tretie najväčšie mesto na Slovensku bude mať prvýkrát v histórii priame spojenie s Prahou.

Česi majú darček pre Prešov. Vlak do Prahy

Už od polovice decembra sa o to postará český dopravca LEO Express. „Obyvateľom chceme ponúknuť pohodlné a bezpečné spojenie s Prahou a ďalšími mestami na trase,“ povedala hovorkyňa firmy Petra Valentová. Je to pozitívny krok, hodnotí rozhodnutie LEO Expressu bývalý šéf štátnych železníc Pavel Kravec. Podľa neho sa dá predpokladať záujem ľudí z regiónu.

Ide o pozitívny krok. Takto hodnotí rozhodnutie LEO Expressu bývalý šéf Železničnej spoločnosti Slovensko Pavel Kravec. Podľa neho sa dá predpokladať záujem ľudí z regiónu. „Ponuka marketingovo reflektuje predpokladané prúdy cestujúcich,“ konštatoval Kravec.

Doteraz musia jeho obyvatelia prestupovať zvyčajne v neďalekom Kysaku. Po novom sa to zmení. Metropola Šariša totiž dostane priame vlakové spojenie s hlavným mestom susednej Českej republiky – Prahou. Už od polovice decembra chce na tejto linke jazdiť český menší súkromný dopravca – spoločnosť LEO Express. „Prešov je dôležitým dopravným uzlom a početným krajským mestom, ktoré je momentálne bez priameho spojenia s Prahou a ďalšími mestami,“ vysvetlila dôvody hovorkyňa LEO Expressu Petra Valentová.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.