31.12.2015, 00:00

Značka Baumax zostáva v Česku, nový poľský majiteľ si ju ponechá

Poľská spoločnosť Merkury Market, ktorá v Česku prevzala 18 hobby marketov Baumax, bude tieto obchody naďalej prevádzkovať pod značkou tohto rakúskeho reťazca. Firma už spustila nové internetové stránky. Do obchodov priváža tovar a chystá ich opätovné otvorenie.

Rozšírenie ponuky

Potvrdila to spoločnosť BM Česko, ktorá obchody po odchode Rakúšanov riadi. Na webe merkurymarket. cz už začal fungovať aj e-shop. „Predajne budú zatiaľ naďalej prevádzkované pod značkou Baumax. Teraz prebieha ich naskladňovanie. O presnom dátume otvorenia budeme informovať na našich internetových stránkach,“ uviedol Michal Lebduška zo spoločnosti BM Česko.

Pre zákazníkov bude podľa neho zmena vlastníka siete hobby marketov znamenať predovšetkým rozšírenie ponuky tovaru, lepšiu obsluhu a nižšie ceny.

Bývalé predajn

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).