25.06.2014, 00:00

Únia dá Slovensku rekordné eurofondy

Peniaze z Bruselu

Únia dá Slovensku rekordné eurofondy

 

Sme jednou z prvých krajín v Európskej únii, ktorej Brusel definitívne odklepol eurofondy. Slovensko tak môže odvčera čerpať peniaze na obdobie rokov 2014 až 2020.

V balíku na najbližších sedem rokov tak môže minúť 15,3 miliardy eur. V porovnaní s predchádzajúcim obdobím – teda rokmi 2007 až 2013 – ide o nárast o takmer štyri miliardy eur. Možnosť čerpať eurofondy Brusel umožnil cez Partnerskú dohodu, ktorú Európska komisia odobrila len pred niekoľkými dňami. „Na základe veľkého konsenzu sa nám schválením Partnerskej dohody Európskou komisiou podarilo vyslať jasný politický záväzok, a to poskytnúť Slovensku v budúcom období prosperitu a rast,“ konštatoval premiér Robert Fico (Smer-SD).

Víťazom je doprava

Víťazom bitky o európske peniaze je doprava. Tá z celkového balíka bude môcť čerpať takmer štyri miliardy eur, teda o 700 miliónov viac ako v minulosti. Prioritou ich p

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).