24.01.2014, 00:00

Zistenie HN: Prvotný ošiaľ z bločkovej lotérie náhle ochladol

Národná lotéria, ktorá má tiež pomôcť s lepším výberom daní, zaznamenala v poslednom mesiaci najvýraznejší prepad od svojho vzniku.

Zistenie HN: Prvotný ošiaľ z bločkovej lotérie náhle ochladol

September 2013. Do prvého kola novej hry z dielne ministerstva financií – bločkovej lotérie – sa registrovalo sedem miliónov bločkov. Január 2014. Do posledného žrebovania sa dostalo už o takmer polovicu menej lístkov z pokladníc. Národná lotéria, ktorá má tiež pomôcť s lepším výberom daní, zaznamenala podľa zistení HN v poslednom mesiaci najvýraznejší prepad od svojho vzniku. Ten nastal od 24. decembra.

Spoločnosť Tipos, ktorá lotériu prevádzkuje, vidí za poklesom práve vianočné sviatky. „Pokles v období Vianoce je prirodzený,“ hovorí generálny riaditeľ štátnej akciovky Ladislav Kriška. No odborníci tvrdia opak. Podľa nich po počiatočnom ošiali ľudia vytriezveli. Šanca vyhrať je nízka a podľa analytika agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomíra Drahovského ľudia zistili, že sa im bločky registrovať neoplatí. Očakáva, že ich počet ešte klesne.

 

 

Kým odborníci hovoria o ešte väčšom poklese záujmu, Tipos je v prognózach, naopak, optimistický. Podľa šéfa spoločnosti Ladislava Krišku záujem o hru porastie. A to najmä vďaka spusteniu jej televíznej verzie – takzvanej Tretej šance. V nej si 150 ľudí raz za mesiac zahrá o ďalšie vecné a peňažné výhry. „Vďaka Tr

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).