17.10.2014, 00:00

Kórejčania odišli po štyroch rokoch

Príbeh spoločnosti Hansol Technics Europe

Na Slovensko zavítali v roku 2007. Dlho tu však nevydržali. Po štyroch rokoch zo Slovenska odišli. V kórejskej spoločnosti Hansol Technics Europe, ktorá sa usadila vo Voderadoch, prišlo o prácu 1500 ľudí. Oficiálne však firma nikoho neprepustila. Spoločnosť dala zamestnancom podpísať dohody o dobrovoľnom odchode. „Dnes už je to zabudnutá záležitosť,“ povedala riaditeľka odboru služieb zamestnanosti trnavského úradu práce Veronika Fogelová.

Najväčší dodávateľ Samsungu

Kórejčania odišli zo Slovenska v tichosti. Jediným ich oficiálnym vyjadrením boli dôvody, ktoré viedli k ich odchodu. Ako v roku 2011 pre HN povedal vtedajší hovorca spoločnosti Ján Mikuláš, išlo o pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu na svetových trhoch.

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).