14.01.2016, 00:00

Plán za čistejšie rieky ochranárov nenadchol

Vyše pol miliardy eur preinvestujeme do lepšieho stavu riek u nás.

Vyše dvoch miliárd eur pôjde do čistejšej vody. Hovorí o tom vodný plán, ktorý včera schválila vláda na svojom zasadnutí. Väčšinu prostriedkov, vyše 1,5 miliardy, nám na čistotu prispeje Európska únia prostredníctvom eurofondov. Zo štátneho rozpočtu potečie do krajších riek takmer 600 miliónov a necelých osemdesiat miliónov zaplatia obce.

Schválený vodný plán je aktualizáciou toho pôvodného, ktorý bol vypracovaný ešte v roku 2009. Podľa ochranárov je plán slabý. „Vládou schválený plán je neambiciózny, nekonkrétny a zhoršenie stavu vôd bude pokračovať,“ hovorí Martina Paulíková z organizácie Združenie Slatinka.

Neakceptované pripomienky

Hoci verejnosť pripomienkovala vládny návrh, ministerstvo životného prostredia pripomienky viac-menej ignoro

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).