27.03.2014, 00:00

IBM otvorili Košice. Boj o ľudí prituhuje

Lákanie najlepších zamestnancov z firmy do firmy a agresívnejší headhunting.

Snímka: IBM
Zdroj: IBM

O týchto fenoménoch sa začalo hovoriť v košickej IT brandži po tom, ako vlani slovenská vláda schválila spoločnosti IBM investičné stimuly na vytvorenie 150 pracovných miest v Košiciach.

 

Snímka: IBM
Zdroj: IBM

 

Bol by to bumerang

„Na odborníkov sa poľuje. Ohrozené sú menšie IT firmy. Z nich väčší hráči ťahajú najlepších programátorov,“ povedala nám nedávno bývalá členka košickej pobočky Európskeho výboru študentov informatiky Júlia Ďumbalová. Problém je podľa informatičky to, že do súťaže o najlepších zasiahli investičné stimuly. „Dostáva ich T-systems a IBM, strední a menší hráči s domácim kapitálom ich k dispozícii nemajú,“ povedala.

Vznik headhuntingovej vojny pomocou stimulov včera na otvorení nového delivery centra v Košiciach popieral generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč. „Platíme dobre a férovo, ale nevstupujme teraz do Košíc s tým, že tu ideme preplácať ľudí,“ hovorí Murgáč. Tvrdí, že peniaze sú len časťou motivácie, ktorú ponúka Košičanom. Ľudí podľa neho zaujíma veľmi aj prostredie a povaha projektov, na ktorých pracujú. „Ani takúto vojnu nechceme rozpútavať, lebo je to bumerang, ktorý sa môže vrátiť,

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).