01.07.2014, 19:58

Titul zvyšuje vašu cenu. Pozrite sa, ktorí absolventi by chceli zarábať najviac

Z prieskumu vyplýva, že najvyššie ohodnotenie očakávajú absolventi informatických odborov.

Titul zvyšuje vašu cenu. Pozrite sa, ktorí absolventi by chceli zarábať najviac

Najviac si svoje zručnosti cenia absolventi informatici. Práve oni totiž po doštudovaní školy očakávajú najvyšší nástupný plat. V priemere je to v hrubom viac ako 1200 eur mesačne. Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil najväčší pracovný portál profesia.sk.

Platové očakávania sa však líšia v závislosti od školy alebo regiónu. Tak napríklad z mladých, ktorí si vlani hľadali prácu, mali najvyššie očakávania absolventi Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V priemere dúfali, že ich plat bude 1333 eur mesačne.

Na opačnom konci rebríčka ako informatici stoja absolventi teologického a pedagogického zamerania. Ich očakávania sú v niektorých prípadoch nižšie až o viac ako polovicu. Napríklad mladí, ktorí skončili Gréckokatolícku teologickú fakultu na Prešovskej univerzite vo svojich životopisoch uvádzajú priemerný plat len 592 eur mesačne.

Profesia vo svojom prieskume porovnávala aj očakávaný plat absolventov s ľuďmi, ktorí už majú za sebou nejakú prax. Desať percent, o toľko viac na výplatnej páske v priemere očakávajú ľudia so skúsenosťami.Tabuľku si zväčšíte kliknutím.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.