12.10.2015, 00:00

Zabudnutá peňaženka už nie je problém

Člen výkonného výboru Združenia bankových kariet Patrick Melioris v rozhovore pre Hospodárske noviny:

Zabudnutá peňaženka už nie je problém

Platobné služby spojené s internetom sú dnes už samozrejmosťou. „Ak si doma zabudnem peňaženku, dnes už sa nič nedeje,“ opisuje výhody mobilných platieb pred HN konferenciou Patric Melioris.

Patrí ešte stále Slovensko k svetovým lídrom v bezkontaktných platbách?

Slovensko je jednou z mála krajín na svete, kde máme sto percent platobnej siete na akceptáciu bezkontaktných kariet. Myslím si, že na to vplýva niekoľko faktorov. Jedným z nich bude zrejme fakt, že naši ľudia majú radi technické novinky a aj ich v praxi používajú. Naša platobná akceptačná sieť sa budovala neskôr ako v západnej Európe. Začali sme teda využívať najmodernejšie technológie, ktoré boli na trhu, a tým sme lepšie pripravení a máme lepší odrazový mostík na vývoj nových služieb či produktov.

Kde do tohto rámca zapadá mobilná, respektíve virtuálna peňaženka?

Je to ďalší z nástrojov na platenie. Internet a smartfóny sa stali samozrejmosťou a z toho vyplýva dopyt aj po platobných službách spojených s týmito technológiami. Pravdepodobne každý používateľ si vyberie, čo je pre neho najväčšou výhodou, my musíme byť pripravení takúto možnosť ponúknuť.

Dajú sa nejakým spôsobom mobilné platby využiť na zvýšenie zisku?

Treba si uvedomiť, že čím viac budú ľudia nakupovať, tým väčší zisk môže obchodník dosiahnuť. Ak sa niekomu zapáči používanie elektronickej peňaženky a začne ju používať, tak začne aj viac nakupovať. Je to niečo nové a oslovuje aj novú skupinu použí

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.