23.06.2014, 16:32

Najdrsnejší rekord drží Rimavská Sobota

Aké sú šance na podnikanie v banskobystrickom regióne? Sledujte regionálne diskusné fórum Hospodárskych novín HNRegióny.

Najdrsnejší rekord drží Rimavská Sobota

Jeden jediný okres má na Slovensku mieru nezamestnanosti nad tridsať percent. Je ním Rimavská Sobota. Čierny Peter v podobne okresu s najvyššou nezamestnanosťou tak zostal v rukách Banskobystrického kraja. Hoci v kraji klesla celková miera o necelé percento, aj naďalej zostáva regiónom s druhým najväčším podielom ľudí bez práce – 17,67 percent.

Predbehol ju jedine Prešovský kraj, kde bol však pokles nezamestnanosti výraznejší. Dôvody, prečo sa Bystrici darí len s ťažkosťami bojovať s nezamestnanosťou, sú zrejmé.

Tým hlavným je chýbajúca infraštruktúra. Rýchlostná cesta sa totiž končí v Banskej Bystrici. A na to sa následne nabaľuje nechuť veľkých investorov ísť do tohto regiónu.

Prácu tak regiónu dáva zopár tradičných veľkých zamestnávateľov a následne menšie, miestne firmy. Masu ľudí bez práce však zamestnávať nedokážu.

                                                                                                                                           


Aj o tom, aké sú šance na podnikanie v banskobystrickom regióne a prečo táto oblasť trpí nedostatkom práce sa budeme baviť na regionálnom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNRegióny, ktoré bude v utorok od 13.00 hod.
v Sliači.


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.