23.06.2014, 00:00

Do Košíc mieri IT gigant

Zistenie HN. Spoločnosť GlobalLogic na východe zamestná do 500 zamestnancov.

Do Košíc mieri IT gigant

Patrí medzi svetových IT hráčov. Medzi jej zákazníkmi sú top značky biznisu – od Coca-Coly cez Oracle až po Nokiu. A teraz chce tento americký gigant zakotviť na Slovensku. Do Košíc mieri americká spoločnosť GlobalLogic.

Stovky nových zamestnancov

Na východe plánuje otvoriť nové centrum pre strednú Európu. „Nové centrum na Slovensku je dôkazovým bodom našej stratégie expandovať do strednej Európy,“ potvrdil zámery spoločnosti pre webový portál Business Standard generálny riaditeľ GlobalLogic Shashank Samant. V Košiciach chce firma okrem iného napríklad vyvíjať aplikácie do mobilných telefónov.

Podľa zistení HN preto na Slovensku preinvestuje desiatky tisíc eur, ale najmä prijme až do 500 zamestnancov. A to hlavne vývojárov v IT. Samotná firma cez svojho zástupcu pre strednú Európu Ivan Hrušku nechcela podrobnosti investície komentovať. Faktom je, že zatiaľ nežiadali ani o štátnu pomoc.

Výhodou Košíc sú kvalifikovaní ľudia

Dôvody, prečo si však vybrali práve túto lokalitu, sú podľa odborníkov jasné. Člen vedenia združenia IT Valley Ján Bodnár upozorňuje najmä na kvalifikovanú a mladú pracovnú silu či spoluprácu s tamojšími univerzitami.

S hľadaním nových ľudí by preto nemala mať výrazný problém. Motiváciou by mohol byť aj slušný plat

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).