03.10.2014, 00:00

Biznis má účet za čiernu prácu

Tím kobry čiernej práce za rok svojho fungovania odhalil 1169 nelegálnych zamestnancov.

Po skončení strednej školy si nevedela nájsť džob. A tak, podobne ako tisícky mladých, skončila na úrade práce. Po čase sa však situácia zvrtla a dostala ponuku pracovať ako recepčná v malom hoteli v Kežmarku – avšak za minimálnu mzdu. „Nechcela som sa vzdať podpory od štátu za také malé peniaze,“ hovorí Daniela, ktorá si neželala zverejniť celé meno, ale HN ho majú k dispozícii v redakcii. Vtedy prišiel riaditeľ hotela s iným riešením: každý mesiac dostávala časť mzdy – 148 eur ako dohodár, zvyšok jej vyplatil na ruku. A vďaka tomu mohla podľa zákona čerpať aj podporu od štátu.

Tak presne na takýchto ľudí a firmy štát pred rokom, na začiatku októbra, nasad

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články