11.08.2014, 00:00

Štát ich podporil dvakrát. Nemci vytvoria stovky miest

Zistenie HN. Prilákali sme najviac investorov. V prvom polroku 2014 sa pre nás rozhodlo 15 firiem.

Štát ich podporil dvakrát. Nemci vytvoria stovky miest

Vlani im štát odklepol daňové úľavy vo výške 3,36 milióna eur. V tomto roku investičný stimul získali opäť a ešte vyšší. Vláda SR na čele s Robertom Ficom im odobrila dotácie za viac ako 4,3 milióna eur vo forme daňových prázdnin.

Výroba aj vývoj

Nemecký koncern Schaeffler, ktorý má u nás závody INA Kysuce a INA Skalica, investuje do výroby aj vývoja a výskumu, pričom v priebehu troch rokov zamestná minimálne tisícku ľudí – k už existujúcim ôsmim tisícom. „Je to nadstavba toho, čo už vyrábame,“ vysvetľuje Jaroslav Patka, generálny riaditeľ závodov, podľa ktorého pri výbere Sloven

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články