17.10.2014, 00:00

Do Kechneca prišli ako prví. Ale zlákala ich Čína

Príbeh americkej spoločnosti Molex

Bola historicky prvou firmou, ktorá prišla do kechneckého priemyselného parku neďaleko Košíc. Americká firma Molex, ktorá na východ Slovenska prišla v roku 2000, v najlepších časoch zamestnávala takmer tisícku ľudí. Po desiatich rokoch od svojho príchodu však odišla do Číny. Dôvod? Viac výrobných kapacít a nižšie náklady. „Desaťročné pôsobenie spoločnosti hodnotím aj napriek jej odchodu veľmi pozitívne. Bola prvým zahraničným investorom na Slovensku, ktorý postavil svoju prevádzku na zelenej lúke,“ zhodnotil odchod americkej firmy pre Korzár starosta Kechneca Juraj Konkoly.

Aj pre Nokiu či Siemens

Američania v Kechneci vyrábali káblové zväzky a konektory najmä pre automobilový priemysel. Vyrábali aj pre veľkých výrobcov mobilnýc

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).