09.10.2014, 00:00

Slováci majú unikátny materiál. Vyrábať budú aj pre Siemens

Pred 15 rokmi vyvinuli materiál, ktorý sa v brandži postaral o malý prevrat. Výnimočný je v tom, že sa dá narezať, no následné zlepenie nie je viditeľné. Reč je o polystone, za ktorým stojí rovnomenná firma z Badína pri Banskej Bystrici. Tá v týchto dňoch odštartovala výstavbu nového technologického parku, plánuje rozšírenie výroby i nábor zamestnancov. „Stavba by mala byť dokončená v lete 2015. Prácu si tu nájde 15 nových ľudí, pričom v súčasnosti máme približne 30 zamestnancov,“ povedal pre HN konateľ spoločnosti Polyston Ivan Koša. Ide o investíciu za 2,2 milióna eur, ktorú zhruba polovične podporil aj štát. Ministerstvo hospodárstva totiž podniku odkleplo aj eurofondy.

Kasína, bary a Škodovka

Vzhľadom na to, že lepenie nie je viditeľné, polysto

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články