17.01.2008, 11:02

Čo viac si želať??

Nedávno sme vhupli do druhého roka programovacieho obdobia 2007-2013. Druhý rok sedemročného časového úseku, kedy sa prerozdelia tony peňazí.

Peter Bologa, stredoškolský učiteľ a poslanec mestského zastupiteľstva. Snímka archív
Zdroj: archív

Mocní tohto sveta nám z vrcholu pyramídy zhodia mešce s peniazmi a my budeme plesať blahom. Postavia nám kanalizáciu, opravia strechy, cestičky, šupnú čosi do vrecka chlebodarcom...

Chobotnica bude naďalej rozpínať svoje chápadlá, priživia sa stranícky dosadení politickí prostitúti v agentúrach, úradoch, komisiách... Už teraz sa potíme pri zhotovovaní projektov, čakáme na výzvy, počítame lehoty, ale hlavne - pozorne sledujeme menoslov komisií. Hráme sa na poľovníckych psov, snažíme sa vystopovať nejakého toho známeho. Hľadáme, či ktorési chápadielko obéznej chobotnice nesiaha až niekde do našej blízkosti. Ak áno, okamžite hľadáme spôsob, ako na vec. Známy nám, samozrejme, pomôže s vytvorením projektu. Vysvetlí nám, kde robíme chyby a čo ešte treba k dokonalosti projektu. S pokorou prijmeme radu. Sme spokojní, že sme natrafili na takého múdreho človeka. Človeka, ktorý nám pomôže dostať sa k prostriedkom na opravu škôlky alebo bohviečoho iného. No nebuďte mu vďační!

Aj naša chobotnica, podobne ako tá zo

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).