04.10.2007, 08:01

Komunisti spustili kampaň o eure

Začiatkom októbra sa na Slovensku objavili billboardy s textom "Bojíte sa eura?" Nejde pritom o kreatívu víťazov informačnej a komunikačnej kampane pre zavedenie eura Creo/Young & Rubicam a Mediaedge:cia Slovak Republic, ale o iniciatívu komunistov. Pre TNky.sk to vyhlásil splnomocnenec Vlády SR pre euro, Igor Barát.

Bojíte sa eura - billboardová kampaň

Na Slovensku sa začiatkom októbra objavili tajomné billboardy, znázorňujúce euromincu a holé ruky. Predstava o tom, že vizuál pochádza od víťaza eurotendra je však mylná. Podľa splnomocnenca Vlády SR pre zavedenia eura na Slovensku, Igora Baráta je za tajomnými billboardami Komunistická strana Slovenska (KSS). Práve tento politický subjekt zverejnil predvčerom na svojej internetovej stránke www.KSS.sk vyhlásenie s titulom „EURA sa nemusíme báť“.

 

Bojíte sa eura - billboardová kampaň

Výňatok z vyhlásenia KSS:
Aby vláda v roku 2009 nemusela obhajovať výrazné zvýšenie cien, hlavne potravín, nastal jav, že počnúc výrobcami týchto komodít už dnes dochádza k plynulému, nenápadnému rastu cien vstupných surovín a v konečnej fáze finálnych produktov. Filozofia je taká, že je nevyhnutné tieto ceny zvyšovať, aby sa aspoň porovnateľne dostali na úroveň cien potravín v západných krajinách Európskej únie. Stále sú u nás potraviny lacnejšie a čo sa týka kvality, v mnohých prípadoch aj kvalitnejšie ako tam.“ – www.KSS.sk

 

Víťazi eurotendra Creo/Young & Rubicam a Mediaedge:cia Slovak Republic sa od celej veci dištancovali.

 

 

 

Zdroj:
TNky.sk,
KSS.sk

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.