15.02.2008, 10:51

Pozor! Mimozemské ohrozenie!

Ivan Štefanec, poslanec NR SR za SDKÚ-DS. Snímka archív
Zdroj: archív

Vláda poslala do parlamentu - a jej väčšina tam poslušne urýchlene schválila - vládny návrh zákona o starobnom dôchodkovom sporení v skrátenom legislatívnom konaní. Podľa par. 89 rokovacieho poriadku je to možné „za mimoriadnych okolností, keď môže dôjsť k ohrozeniu základných ľudských práv a slobôd alebo bezpečnosti alebo ak hrozia štátu značné hospodárske škody...“ – teda v stave ohrozenia.

Vláda je zjavne nervózna z toho, že si už v štátnom rozpočte rozdelila 2,5 miliardy z peňazí ľudí, o ktorých predpokladala, že vystúpia z 2.piliera. Keďže predpoklady sa zatiaľ nenapĺňajú, bolo zrejme nutné vyhlásiť stav ohrozenia. Vládny zákon tým, ktorí chcú vystúpiť z 2.piliera, ruší povinnosť úradného osvedčenia podpisu. Táto potreba teda vyvoláva stav ohrozenia. Ohrozené sú ale skôr úspory občanov a najmä budúcnosť tejto krajiny.

Návrh predkladala pani ministerka, ktorej mimozemské schopnosti už dávnejšie odhalil jeden významný novinár. Tieto schopnosti, pozemskému chápaniu nepochopiteľné, sa naďalej prejavujú:
   
•    Kozmická rýchlosť - Pani ministerka poslala zákon do NR SR tak rýchlo, že jej nestačí ani samotná vláda a tá ho ani nestihla schváliť
•    Nadpozemská schopnosť zaujať - Pani ministerka je jediným členom vlády, kvôli ktorému bolo až 3-krát mimoriadne rokovanie  -
o    kvôli návrhu na jej o

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).